Норвезька флордьский кінь (флорд)
Одна з найстаріших і найбільш чистопородних кінських порід світу. Вона разюче нагадує коней, зображених на стінах печер художниками кам'яного віку більше 30 тис. Років тому і ймовірно, мігрували до Норвегії більше 4 тис. Років тому. Походження породи точно не з'ясовано, але імовірно має відношення до примітивних диким коням Азії, коням Пржевальського. Флордскаий - одна з дуже небагатьох порід, які зберігали споконвічні примітивні якості і масть. Ці поні використовувалися вікінгами як кавалерійські верхові тварини і можливо, скандинави були першими західними європейцями, які використовували коней на сільськогосподарських работах.Фьорди заслужили репутацію сильного, надійного і добротливого поні. Сьогоднішня флордскаий кінь використовується як верхово- упряжная. Вони виявляють непогані здібності до Драйвінґ і пробігах і також можуть бути досить подготовлени.Одна з найбільш унікальних особливостей норвезького фьорда - приблизно 90% всіх коней - темно - буланій масті. Інші 10% - світло - булані, сірі, Саврасов, золотисто - булані. Фіорди широко використовуються в школах верхової їзди. Норвезькі фьордскіе коні знамениті своїми м'якістю характеру, старанним ставленням до роботи, витривалістю і енергійністю.
Екстер'єр
Голова і шия повинні бути елегантними, без брутальності. Голова середньої величини з широким плоским лобом і прямим або злегка увігнутим профілем. Очі великі. Вуха розміром від маленьких до середніх, широко посаджені. Шия фьорда мускулиста і часто має лебедину форму. Загривок нижче, ніж у інших порід. Корпус у фьордской коні компактний з глибокими грудьми і пружними ребрами. Спина коротка, середньої довжини. Поперек широка і сильна. Круп добре обмускуленний і округлий, злегка свіслий. Ноги сильні, з міцним кістяком і копитами чорного кольору.
Висота в холці
135 - 154 см
Масть
Одна з найбільш унікальних особливостей норвезького фьорда - приблизно 90% всіх коней - темно - буланій масті. Інші 10% - світло - булані, сірі, Саврасов, золотисто - булані. Ці булані конячки майже однакові для недосвідченого ока. Фіорди зберігають «дику» булану масть, також як примітивні відмітини, що включають зеброідние смуги на ногах і темний ремінь по хребту, що проходить від чубчика по шиї і по спині до хвоста. Темні смужки можна також побачити на холці. Червоно - булані мають червонувато - коричневі смужки і тілесні відмітини. Сіро - булані мають чорні або дуже темні сірі смуги і відмітини. У Саврасов коней дуже світлий відтінок масті з білими або сірими смугами і мітками. Золотисто - булані мають більш темні жовті смуги і відмітини, вони можуть мати зовсім білу чубок, гриву і хвіст. Ця масть дуже рідкісна в породі.
Особливості
Унікальною особливістю фьордской коня є грива. Волосся в центрі гриви темні (зазвичай чорні), у той час по периферії - білі. Грива підстригається коротко і стоїть дибки. При вищипуванні дотримується серповидная форма, щоб підкреслити витончений вигин шиї. Білі віддалені від центру волосся вищипуються трохи коротше, ніж темні внутрішні волосся, щоб підкреслити ефектну чорну смугу.
Норвезькі фьордскіе коні знамениті своїми м'якістю характеру, старанним ставленням до роботи, витривалістю і енергійністю. Використовувані для важкої роботи, під сідлом і в легкій упряжці, особини розрізняються за зростом і вагою в залежності від призначення. Незважаючи на те, що чіткого опису немає, коні часто діляться на «верхової» і «тяжеловозной» типи.
Вони легко заїжджає і не потребують повторної заездкі, навіть після того, як проведуть кілька місяців на пасовище.
Комментариев нет:
Отправить комментарий